fbpx
Murawa pod śniegiem

Murawa pod śniegiem, czyli jak nie dostać czerwonej kartki za zimowe zaniedbania

Zimą intensywność rozgrywek piłkarskich spada do zera (przynajmniej w Polsce), zatem to idealny moment, aby zadbać o jakość każdego boiska piłkarskiego w naszym kraju. Najlepiej zrobić to z profesjonalistami z firmy MILEX.

Przerwa techniczna

Dla zawodników zima jest porą treningów, odpoczynku i szlifowania kondycji. Dla władz klubów i ich pracowników technicznych to z kolei okres przeglądów, napraw i modyfikacji obiektów przed kolejnym sezonem. Dotyczy to budynków, instalacji, stanu trybun czy szatni, ale także? murawy boiska. Po intensywnie rozegranym sezonie zawsze znajdzie się coś do poprawienia: trzeba wyrównać nawierzchnię, przygotować glebę do uzupełnienia trawy i zadbać o tę, która przetrwała sportowe zmagania.

Sezonowe zakupy i mądre planowanie

Kondycja murawy zależy od wielu czynników, w tym jakości posianej trawy i jej optymalnej pielęgnacji. Zimą warto zatem skontrolować stan instalacji nawadniającej, jeśli to konieczne ? zaplanować jej wymianę lub modernizację, a także uzupełnić zapasy mieszanek nasion traw i nawozów. Korzystając z okresu względnego spokoju, można sporządzić dokładny harmonogram poszczególnych czynności. Jeśli ten czas nam umknie, na wiosnę będziemy mieć kłopoty: pośpiech, napięty kalendarz spotkań, problemy z dostawami.

Dumne tradycje pod rękę z MILEX-em

Kluby, które użytkują swoje stadiony od lat, doskonale wiedzą, co i kiedy zrobić, żeby ze wszystkim zdążyć na czas. Polskie miasta mają wspaniałe, wieloletnie piłkarskie tradycje, co przekłada się na poziom drużyn, ale także na jakość obiektów, wygodę i bezpieczeństwo gry. Do tego chlubnego grona należy Stoczniowiec Płock, którego historia sięga końca lat czterdziestych XX wieku.

Wprawdzie klub swoją obecną nazwę ?Stoczniowiec? otrzymał dopiero w latach 1977?78, ale już o wiele wcześniej w dzielnicy Radziwie grano w piłkę nożną. Po powojennym wyzwoleniu stadion był miejscem rozgrywek piłkarskich harcerzy, ZWM, OMTUR. W 1949 roku powstało koło sportowe ?Stal?, filia działającego przy Fabryce Maszyn Żniwnych klubu o tej samej nazwie. Data ta jest przyjmowana za narodziny klubu ?Stoczniowca?. W maju 2016 roku oddano do użytku nowoczesny obiekt z wysokiej jakości infrastrukturą i zapleczem socjalnym. Licencja dopuszcza rozgrywanie tam meczów IV ligi.

W ciągu kilkudziesięciu lat przez klub przewinęło się wielu zawodników z różnych grup wiekowych. Dla jednych piłka nożna była tylko przelotną przygodą, innym wypełniła całe życie. Wszyscy, którzy związali się z tym miejscem, wiele mu zawdzięczają.

Na stadionie Stoczniowca Płock dużo się dzieje i nie są to tylko mecze piłki nożnej. Boisko bywa wykorzystywane także do celów rekreacyjnych, rozrywkowych i kulturalnych. Wiosną 2022 roku mieszkańcy Płocka i ich goście będą mieli okazję do udziału w wydarzeniu organizowanym przez firmę MILEX, specjalizującą się w dostarczaniu urządzeń i kompletnych rozwiązań do nawadniania upraw i różnego typu publicznych terenów zielonych, w szczególności do obiektów sportowych. Przeprowadzona zostanie wówczas modernizacja systemu nawadniania płyty boiska, przy czym prace będą miały charakter warsztatów. Dla instalatorów czy właścicieli i zarządców obiektów sportowych będzie to wyśmienita okazja do obejrzenia prac ?od kuchni?, do poszerzenia umiejętności prawidłowego montażu elementów, regulacji zraszaczy itp. Wszystko wskazuje na to, że trzeba się przygotować na dobrą zabawę i ogromną porcję wiedzy w gronie miłośników piłki nożnej i zadbanej zieleni!